ВИДЕО Силно невреме погоди делови од Грција

Поради поплавите кои денеска ја зафатија Грција, запрени се возовите.

Полицијата денеска затвори дел од автопатот меѓу Атина и Патра, јавува грчкиот информативен портал „Екатимерини“. 

Затворена е лентата на новиот автопат кон Атина во регионот Елајонас.

Стариот национален пат меѓу Атина и Патра е затворен во двата правци во истото подрачје, а сообраќајот е пренасочен поради невремето.

Во септември годинава имаше невреме во Грција.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде