ТАЖНА ВЕСТ, објави Пеце од „Суперхикс“: Не напушти една прекрасна душа…

Веселиот, интелигентен и секогаш расположен пејач Петар Младеновски, познат како Пеце од „Суперхикс“ на својот фејсбук профил постојано објавува статуси.

Тој знае да биде и пис на јазик, да критикува, да ги насмее своите пријатели, но вечерва со својата објава ги растажи сите.

Тој напиша дека прерано не напушти  младиот музичар, негов добар пријател.Тој замина  токму денеска на Задушница.

Прекрасна душа како онаа на Дудо не напушти баш за Задушница. Лесна му земја

И адвокатот Јанаки Митревски испрати на Фејсбук последен поздрав за својот долгогодишен пријател.

Починал Дудо, човекот што пред 21-2 години ме запозна со хардкор идеологија и музика

Прекрасен човек и чиста душа, вечна ти слава!, напиша Митровски.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде