ВИДЕО: Осмоодделенка убила една соученичка и ранила неколку, па потоа се самоубила – УЖАСНА вест од Русија

Утрово имало пукање во училиште во Брјанската област, Русија, потврдиле оперативните служби за руската државна новинска агенција ТАСС.

Ученичка од осмо одделение донела огнено оружје во училиште од кое пукала неколку пати, рекол изворот.

„Според првичните информации, еден ученик внел огнено оружје во зградата на гимназијата и испукал неколку истрели, при што се повредени пет лица.

После тоа, девојчето се самоубило. Од здобиените рани починала и една соученичка“,соопштиле од регионалното Министерство за внатрешните работи.

Ловечкото оружје од кое е пукано е регистрирано на таткото на девојчето, изјави претставникот на Државната дума Александар Хинштајн.

Според првичните информации, полицијата смета дека мотивот за пукањето бил конфликт со соучениците.

Лекарите потврдија дека две жртви се во средно тешка состојба.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде