Хорор на автопатот А1: Таткото загина, а децата ги извлекуваат од автомобилот. Полицијата бара сведоци на судирот

Полициската управа Сплит-Далмација трага по сведоци на сообраќајната несреќа што се случи во неделата на 24 декември околу 14 часот и 20 минути на јужната клиничка лента на автопатот А1, во која загина едно лице.

Автомобилот се превртел вчера на А1 околу 14:20 часот кај Биско кај Триље, а во него имало четири лица. Еден патник загинал, потврди сплитско-далматинската полиција.

Се работи за возачот, додека мајката и двете деца се повредени.

Доколку имате информации, контактирајте лично со Сплитската сообраќајна полициска станица – велат од Сплит-Далмација ПУ.

Се плашев за нив, но кога видов дека им треба помош, не размислував премногу за себе и за моите чувства. Само побрзав да помогнам.

Децата беа во тотален шок. Како да се разбудиле и да не знаат каде се. После тоа почнаа да плачат навистина силно – раскажа читател кој помогна да се подигне превртениот автомобил и да се извлечат децата по сообраќајната несреќа кај Биск.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде