Летаа пари на сите страни: Сузана Гавазова направи бум, гостите „се тепаат“ кој повеќе да ѝ даде

Пејачката едвај ги задржуваше купчето со пари.Гавазова е една од најуспешните и најдобри македонски пејачки на фолк-музика.

Скоро секоја нејзина песна веднаш станува хит, но и таа дефинитивно знае кои песни одлино поминуваат кај публиката.

Нејзиниот последен хит „Бум, бум“ се слуша и надвор од нашите граници.

Освен со глас, Сузана Гавазова освојува и со стас, а кога ќе замеша со колковите никој не останува рамнодушен.

На нејзините настапи е загарантирана луда забава и никој не останува во седечка положба.

Така беше и овој пат.

На социјалните мрежи се појави видео од нејзин настап на една приватна веселба, на која се гледа дека пејачката собрала голема сума на пари како бакшиш.

Со песната „Газда No.1“ таа буквално ги „збудале“ гостите кои веднаш ги извадија паричниците и почнаа да ја даруваат пејачката.

Цело купче пари во рацете на Гавазова, која едвај успеваше да го додржи.

Погледнете:

Повеќе погледнете ТУКА

Извор: Гламур

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде