Анкета изготвена по барање на Канал 5: ВМРО-ДПМНЕ во предност пред СДСМ

Доколку праламентарните избори се одржат следната недела на гласање би излегле 46,4 проценти од гласачите,

покажува анкетата на Институтот за политички истражувања – Скопје, изготвена по барање на Канал 5.

Анкетата покажува двојно поголема предност на ВМРО-ДПМНЕ пред СДСМ, а според испоитаниците политичар со најголема доверба е Христијан Мицкоски.

Резултатите од анкетата детално ни ги пренесува Владимир Божиновски.

Со него разговара Јован Ѓорговски.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде