ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА: Тешка сообраќајна несреќа – Се судрија амбулантно возило и автобус полн со деца во Италија: Сите од итната помош се мртви

Како што пренесуваат италијанските медиуми, вчера попладне се случила тешка сообраќајна несреќа во тунелот Ка’ Гулино, во градот Урбино, во централна Италија.

Според локалните весници, комбето на брзата помош влегло во лентата каде што се наоѓал автобусот, а дошло до верижен судар при што комбето се запалило.

Починале сите четворица од комбето: тројца медицински лица и еден пациент кој бил пренесен во локалната болница.

Во автобусот имало деца на возраст од 7 до 11 години, придружувани од свештеник и неколку возрасни. Тие се враќале од патување.

Меѓу децата имало само неколку полесни повреди, сите биле во шок. Некои плачеле и ги повикувале своите родители.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде