ВОНРЕДНО: Уапсен Дрин Ахмети, внукот на Али Ахмети

Уапсен е Дрин Ахмети, внукот на Али Ахмети, објави „Скопје1“. Тој е во полициската станица „Беко“.

Според првичните неофицијални информации до кои дојде Скопје1, Ахмети бил фатен со поголема количина на пиротехнички средства.

„Скопје1“ го улови возилото пред полициската станица во Центар. Таму имаше и проверки, а Ахмети беше вратен во станица.

Тој вози џип „ленд ровер“, со албански регистарски ознаки.

Го запреле полициската екипа „Тигри“. Побарале и направиле претрес во неговиот автомобил.

Во него имало пиротехнички средства. Непознато е како Ахмети се однесувал со полициските службеници.

Целиот текст и видеото погледнете го ТУКА

Извор: Скопје 1

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде