Најмалку девет лица се повредени кога автомобил влетал во толпа луѓе кои  славеле на новогодишната ноќ во Њујорк

Најмалку девет лица се повредени кога автомобил влетал во толпа луѓе кои  славеле

на новогодишната ноќ во Њујорк во Медисон Сквер Гарден.

Автомобилот косел луѓе кои стоеле на тротоар, а според првичните информации едно лице е критично.

Наводно, возилото ги соборило и полицајците кои го обезбедувале собирот

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде