ОСУМ ТИНЕЈЏЕРИ ГО ЗАГУБИЈА ЖИВОТОТ ВО ВИКЕНДИЦА НА ДОЧЕК ЗА НОВА ГОДИНА Пред три години осамна најцрниот 1 јануари кој го потресе целиот регион (ФОТО)

Херцеговина и целиот регион пред три години ја погоди невидена трагедија кога беше објавена страшната вест за осум млади животи изгубени во викендица во Трибистово кај Пошушје по новогодишната ноќ.

Меѓу жртвите имало четворица млади момчиња и четири девојки, сите на возраст од 19 години.

Тинејџери се задушиле во сон поради изложеност на јаглерод моноксид од генераторите на струја.

Од гушење со гас во викендицата починаа Иван Миличевиќ, Стипе Ромиќ, Мирела Резо, Жана Павковиќ, Миа Солдо, Стипе Павковиќ, Марија Павковиќ и Стјепан Јукиќ.

Како што пишувавме претходно, неправилностите први ги забележале викендашите од соседната викендица, кои биле изненадени што никој не излегува.

Прво тропнале на вратата, а бидејќи никој не се јавил, решиле да го скршат стаклото на прозорецот.

Тие влегле во внатрешноста, каде ги пресретнала страшна глетка – осум мртви тела.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде