Земјотрес ја стресе Македонија

Земјотрес регистриран е во Македонија.

Прв во 2024 година.

Најмногу го почустуваа жителите на Берово. Епицентарот е на македонско-бугарска граница.

Според првичните информации станува збор за

земјотрес со јачина од 1.9 степени по Рихтер и длабочина од 10 километри.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде