Ужас: Ловџија со пушка застрелал сограѓанин

Полициски службеници го уапсиле Д.С.(57) од Македонска Каменица.

Тој според полицијата, со ловечка пушка му нанел прострелни рани на Д.Ј.(39) од Македонска Каменица,

додека бил на лов со повеќе лица во кочанското село Пресека.

Според МВР, по документирање на случајот против Д.С. ќе биде поднесена кривична пријава.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде