Пред неколку дена наполни 18 години, беше прекрасно момче, син на угледен лекар: Ова е момчето кое загина во сообраќајка кај Чачак

Вукан К.(18) од Аранѓеловац загина во сообраќајна несреќа на главниот пат Чачак – Пожега, додека неговата девојка Ј.З. (17) се здобила со тешка повреда на рбетот, по што била пренесена на одделението за интензивна нега во Општата болница во Чачак.

„Се здобила со сериозни повреди на ‘рбетот и е префрлена на одделот за интензивна нега. Нејзината здравствена состојба се следи“, потврдија за агенцијата „РИНА“ во оваа здравствена установа, пишува „Блиц“.

„Повредениот Вукан пред дваесетина дена наполни 18 години. Тој е син на угледни лекари од Аранѓеловац, а сите имаа пофални зборови за него “ се вели во објавата на „Блиц“.

Парот се враќал од правец на Златибор, а автобусот во кој се судриле се движел од Чачак кон Прибој.

Во несреќата што се случи попладнето, маж (18) загина на лице место кога откако удрил во дива свиња и се судрил со автобус што доаѓал од спротивен правец.

Корисниците на социјалните мрежи објавија дека колони долги километри има на пат кон Златибор.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде