Срушена куќата на масовниот убиец од Цетиње, се огласи таткото и сопругот на убиените: „Најо моја, мој Машане, мој Марко…“

По повод уривањето на куќата на масовниот убиец Вук Бориловиќ, кој во невидениот масакр во Цетиње, меѓу другите, им ги одзеде животите на Наташа, Марко и Машан Мартиновиќ, се огласи Милош Мартиновиќ, сопруг и татко.

„Најо моја, мој Машан, Марко мој, повеќе нема да ви честитам Нова година, ми недостигате да знаете, но само да можете да видите како проклетата куќа ја срушил татко ти и каде мајка ти се борела да ве спаси.

Но чекајќи ги пријатели лажни, другари се само на зборови, успеав сам. Така, за среќа, направив барем малку за вас. Ве сакам и ќе се борам да исполнам се што кажав“, напиша Мартиновиќ на неговиот Фејсбук профил.

Покрај семејството загинале и негови добри пријатели, како и кумот Милан Митровиќ кој се обидувал да ја спаси својата кума и нивните деца.

Да потсетиме, Вук Бориловиќ (35) го изврши масакрот на кобниот 12-ти август, лани, во 2022 година, кога наводно се вратил од црква, земал пушка и ја започнал својата крвавиот пир. Тогаш десет од нив беа убиени, а шестмина беа ранети.

Масовниот убиец подоцна беше убиен откако локалната полиција го опколила и го погодила со пет истрели.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде