ТАЖНА ВЕСТ: Почина фронтменот на позната српска група

Денеска почина фронтменот на бендот „Алиса“, Мирослав Живановиќ – Пиле.

Неговиот брат ја сподели тажната вест на социјалните мрежи.

„Почитувани пријатели, Со голема тага ве известувам дека денес мојот пријател, брат и водач на нашиот бенд „Алиса“, Мирослав Живановиќ – Пиле.

Почивај во мир пријателе со твојот ангелски глас, достоен за рајот“, напиша тој. .

Да потсетиме, Пиле имаше дует со Лепа Бренa „По девет години“.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде