Едно лице го загуби животот во страотна сообраќајка во која учествувале три возила на магистралниот пат Неготин – Зајечар

Во Зајечар утринава се случила сообраќајна несреќа, а според неофицијални информации на Информер загинало едно лице!

Несреќата се случила на магистралниот пат Заечар – Неготин, а во неа учествувале три возила.

  • Несреќата се случила во близина на фабриката „Аптив“ откако се судриле три возила. При судирот едно лице го загуби животот – според изворот на Информер.

Колку бил силен судирот сведочи и податокот дека пожарникарите од Зајечар интервенирале за да го извадат загинатиот и останатите патници во возилата.

Засега не се познати околностите под кои дошло до несреќата, а повеќе детали ќе бидат познати по полициската истрага која е во тек.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде