Страшно: Пациент со нож прободел вработен во болницата „8 Септември“

Денеска (07.01.2024) во 19.47 часот од ГОБ “8 Септември” е пријавено е дека Д.Т.(36) од Скопје,

вработен во болницата се здобил со повреда откако со нож му била нанесена расеченица од М.Н.(77) од Скопје, пациент во болницата.

Според пријавеното напаѓачот претходно во ходникот агресивно се однесувал и кон вработена во болницата.

Полициски службеници се излезени на местото на настанот, велат од МВР.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде