Ужас на македонските патишта, повторно прегазен пешак

Вчера, рано наутро во 7:40 до МВР било пријавено дека на бул.„Илинден“ бил прегазен

пешакот В.Б. од Скопје од страна на возило „фолксваген“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Д.И.(51)

Во несреќата пешакот се здобил со повреди каде бил пренесен во Комплексот клинк и„Мајка Тереза“ Скопје.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје се вели во соопштението на МВР.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде