Доцна синоќа страотна сообраќајка на Пониква, четири лица пренесени во штипската болница

Четири лица се повредени од кои три со потешки повреди во сообраќајна несреќа што утрово околу

1 часот по полноќ се случила на патниот правец кон Пониква во близина на м.в Аеродром, пренесе Гласно.мк

Патничко моторно возило со штипски регистарски ознаки излетало од коловозот во бездна длабока неколку метри.

Во возилото се превезувале четири млади лица од Штип, две машки и две девојки на кои веднаш им е укажана помош и се пренесени во Клиничка болница – Штип.

Целиот текст и видео на Гласно.мк – клик ТУКА.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде