Доцна синоќа уште два нови земјотреси ја стресоа Македонија

Два нови земјотреса урово регистирани се кај Преспа. Првиот со јачина од 3,1 и вториот си јачина од 2,1 степен по Рихтер.

Жителите пишуваат до нашата редакција.

„Кратко беше, но имаше чуден звук. Мојот кревет се тресеше. Нема да спиеме цела ноќ“, вели една читателка од Преспа.

Нема место за паника, станува збор за редовна сеимичка активност, велат експертите.

Двата афетер шокови се регистрирани во 01 часот и 31 минутаи и 01 часот и 33 минути по локално време.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде