Земјотрес со јачина од 3.8 степени ја стресе Македонија

Прилично силен земјотрес доцна вечерва е регистриран во Македонија.

Според ЕМСЦ земјотресот е регистриран во 00 часот, 32 минути и 47 секунди.

Според првичните информации, епицентарот е кај Стење во Преспа.

Јачината на земјотресот е 3,8 степени по Рихтер на длабочина од 6 километри.

Жителите на Ресен, Охрид и Битола го почуствувале потресот најсилно.

Во моментов нема информации за предизвикана штета.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде