Tатко си ги снимал малолетните ќерки со мажи и ги продавал снимките, уапсена и неговата партнерка: Хорор во Србија

Маж од Крушевац и неговата емотивна партнерка се уапсени под сомнение дека сториле кривични дела против сексуалната слобода на штета на неговите малолетни ќерки од претходните бракови, а Основното јавно обвинителство и полицијата сега имаат тешка задача да утврдат дали макро или принудил некој од нив на проституција, пишуваат српските медиуми.

Случајот е во фаза на преземање доказни дејствија, а се проверува дали сториле некое од кривичните дела: недозволени полови дејствија, дистрибуција на порнографски материјал или сексуална експлоатација.

Полицијата истражува за да утврди дали има елементи за обвинение.Случајот е исклучително сложен, пред се поради семејните врски меѓу осомничениот и наводните жртви.

– Обвинувањата се страшни и се уште не се целосно дефинирани. За работите да бидат уште пострашни, станува збор за ќерките на уапсените.

Освен да се провери дали некој од нив е макро, треба да се утврди и дали можеби ги снимал додека наводно биле со мажи и ги дистрибуирал тие снимки.

Засега интензивно се истражуваат сите околности за извршување на неколку наводни кривични дела – вели соговорник близок до истрагата.

Како што е познато, постапката е започната кога една од наводно повредените девојчиња и се доверила на мајка си, поранешната сопруга на осомничениот, која целиот случај го пријавила во полиција откако ќерката и кажала што и се случило.

Тогаш се огласила ќерката на осомничениот од друг брак, односно полусестрата на жртвата.

Во меѓувреме, полицијата почна да ја проверува автентичноста на сите изјави, се сослушуваат сведоци, а ќе се вршат и дополнителни вештачења, не само психолошко психијатриско, туку ќе се проверуваат мобилните телефони и целата комуникација од социјалните платформи.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде