Тажна вест: Млад Македонец почина во Германија, да помогнеме на семејството во овие тешки моменти

АПЕЛ за помош на семејството Јорданов од Штип. Боби Јорданов почина во средата во болницата Großhadern во Минхен од рак на желудникот, објави Телевизија Стар.

Секоја донација ќе значи премноги за неговата сопруга и неговата 17 месечна ќерка, како би можеле телото да го донесат и погребат во Македонија.

Лекувањето го донесе семејството до финансиско исцрпување и секоја мала помош за нив е голема.

Да бидеме хумани,да и помогнеме на Славица да му ја исполни последната желба на Боби, да биде погребан во Македонија.

Линк за донации ТУКА

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде