„Многу добар човек и родољуб“: Пријателите и роднините се простуваат од Гоце Вељаноски

Тажна вест за смртта на Гоце Вељаноски беше објавена на Фејсбук страницата на Унија на Ветерани ОК Ѓорче Петров – Вмро Дпмне.

Со длабоко жалење ве исвестуваме дека почина Гоце Вељаноски член на претседателството на Унијата на ветерани на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорче Петров и

поранешен Претседател на ОК Ѓорче Петров, објавено е на Фејсбук страницата на Унија на Ветерани ОК Ѓорче Петров – Вмро Дпмне.

– Вечна му слава !!! Погребот ќе се изврши недела 14.01. Капела гробишта Ѓорче Петров во 13ч, стои во објавата.

„Нека почива во мир, многу добар човек и родољуб.

Сочувсто до семејството од срце, беше добар човек и помагаше на сопартијците. Нека почива во мир

Бог да го прости мој пријател се бореше за Македонија за фамалијата чесен насмејан, се дел од коментарите на Фејсбук.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде