Трагедија: Во страотна несреќа загина 25 годишно момче

Денеска (17.01.2024) во 09.15 часот во СВР Скопје, од Градска општа болница „Св.Наум Охридски“ било пријавено

дека кај нив со тешки телесни повреди бил донесен И.С.(25) од с.Сингелиќ, скопско, кој набргу починал.

Според пријавеното, тој се здобил со повредите при извршување работни задачи за приватна фирма, на објект во изградба на подрачјето на Центар.

Увид е извршен, а известени се трудова инспекција и јавен обвинител,

по чија наредба телото е предадено за обдукција.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде