Четиригодишно дете во многу лоша состојба донесено на Клиника – било претепано

Четиригодишно дете во многу лоша состојба донесено на Клиника – било претепано

Четиригодишно дете од Струмица ноќеска било донесено во многу тешка здравствена состоја на скопските клиники.

Според информациите, детето било тепано.

За настанот бил информиран инспектор по малолетничка деликвенција од Одделението за криминалистички работи при ЕВР Центар и Бит Пазар и

по целосно расчистување и документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде