ТРАГЕДИЈА: Во страотна несреќа загина српска пејачка

Андријана Лазиќ трагично загина на 10 јануари во Дубаи, паѓајќи од 24 кат.

Младата пејачка е родена на 2 ноември 1995 година и е родум од Бјелина, Република Српска.

Андријана неодамна сними две песни со познатиот композитор Горан Ратковиќ Ралет, и беше на прагот да започне професионална музичка кариера.

Андријана сакаше да патува, а често со другарките посетуваше интересни дестинации.

Како што пренесуваат медиумите, младата пејачка на 7 јануари отишла во Дубаи, со своите пријателки, а три дена подоцна починала.

Инаку, таа беше дипломиран правник.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде