Камион слета во провалија длабока 15 метри, најмалку 14 лица загинаа, 20 се повредени во сообраќајна несреќа во Индија

Камион слета во провалија длабока 15 метри, најмалку 14 лица загинаа, 20 се повредени во сообраќајна несреќа во Индија

Најмалку 14 лица загинаа, а најмалку 20 се повредени кога пик-ап се превртел и паднал во провалија во индиската област Диндори во централната индиска држава Мадја Прадеш.

Меѓу загинатите има седум мажи, шест жени и едно момче, пренесува индискиот портал Tribune.

Повредените се хоспитализирани, а шестмина од нив се во тешка состојба.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде