Маркукуле пренесува шокантна вест: Младо момче избодено до смрт

Свирепо убиство се случило вечерва во строгиот центар на Прилеп, пренесува прилепскиот портал Маркукуле.

Имено, како што дознава Маркукуле, група на млади луѓе најпрво физички нападнале, а потоа и со нож избоделе младо момче пред деветтокатницата.

Според информациите од очевидци, момчето потоа се обидело да побегне и паднало пред поранешен хотел “Скопје”, каде и починало.

Засега не е познат идентитетот на момчето, само се знае дека има имало околу 15-16 години и дека е од ромска припадност, пишува порталот.

Побаран е одговор од МВР за овој случај, одговорот ќе го објавиме веднаш по добивањето.

Извор: Маркукуле

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде