Ужасна вест ја потресе Македонија: Обид за убиство на малолетник

Малоелтник од Скопје кривично ќе се гони за „убиство во обид“. 

Како што соопштија од полицијата, СВР Скопје поднесе кривична пријава против малолетник од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство во обид“.

– На 27.12.2023 на паркинг простор на подрачје на Чаир,

пријавениот со остар предмет нанел тешка телесна повреда на друг малолетник, наведуваат од полицијата. 

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде