Ново врсничко насилство ја згрози Македонија: Малолетничка истепана од три соученички во основно училиште

Малолетничка истепана од три соученички во основно училиште

Четириесетгодишната И.К. од Тетово, вчера во 17 часот и 30 минути во СВР Тетово пријавила дека околу 13 часот во дворот на тетовско основно училиште,

во кое учела, нејзината малолетна ќерка била физички нападната од три малолетнички, нејзини соученички, извести СВР Тетово.

Се преземаат мерки за расчистување и документирање на случајот.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде