Пронајдено тело на починат маж пред дуќаните на Нов мост „Гемиџии“

Пред дуќаните на Нов мост „Гемиџии“ на улица Илинденска во Велес, изутрината е пронајдено тело на починат маж Т.Ѓ роден 1970 година, информира за МИА портпаролот на СВР Велес Билјана Ѓаковска.

Портпаролката на СВР Велес појасни дека во 10 часот добиле известување од службата за Итна медициска помош, за машко лице кај Нов мост, по што нивна екипа отишла на увид на местото на настанот.

Од Итна медицинска помош соопштија дека во 09:50 часот од страна на граѓани добиле повик за лице во безсоознание во близина на Агенција за вработување.

Но кога нивната екипа пристигнала, лицето го пронашла не долу кај Агенцијата за врабтување туку горе кај дуќаните на Новиот мост близу до ДОЗ.

Екипата на Итна медицинска помош само констатирала смрт без траги на насилство.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде