Тешка сообраќајка на Плетвар, сообраќајот во прекин во двата правци

ЦУК информира дека се случила сообраќајна несреќа на патот Градско-Прилеп.

-Прекин на сообраќајот поради сообраќајна несреќа, на патниот правец Градско-Прилеп, кај Плетвар,

Сообраќајот е во прекин во двата правци од 14:15 часот, информираат ЦУК.

Се уште нема информации за повредени или загинати.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде