Најнова вест: Земјотрес ја стресе Македонија – еве каде е епицентарот

Најнова вест: Земјотрес ја стресе Македонија – еве каде е епицентарот

Земјотрес со јачина од 2.1 степени во 7 часот и 57 минути се случил во Македонија.

Според ЕМСЦ земјотресот бил на 15 километри североисточно од струшко Делогожда на длабочина од 5 км.

Нема информации за евентуални штети.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде