Само 25 дена по смртта на сопругата ја загуби битката со тешката болест: Почина ЕДЕН ОД НАЈПОЗНАТИТЕ КОМПОЗИТОРИ

Денеска животот го загуби композиторот и гитарист Тиме Петров.

Како што пишуваат српските медиуми, по кратко боледување не напушти голем човек на музичката сцена.

Соработуваше со многу фолк ѕвезди како Маја Маријана, Зорица Брунцлик, Зоран Калезиќ, Лепа Лукиќ и многу други. Долги години соработуваше и со Шабан Шаулиќ и е автор на многу безвременски хитови.

Петров е роден во Македонија, а живеел и работел во Белград, а сопругата Драгана починала само 25 дена пред него.

Погребот ќе се изврши утре во село Венчани, а погребот во 11 часот во Белград.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде