Голема трагедија на граничен премин во Бугарија: Mладиот Владимир загина во страшна несреќа

Млад возач на камион (26) од Чачак трагично го изгуби животот вчера на граничниот премин Калотина во Бугарија.

Засега не се познати точните околности под кои тој починал, а неговиоте пријателите се збогуваат на социјалните мрежи.

– Беше исклучително вреден и чесен млад човек, сакаше многу да создава во животот и не бегаше од напорната работа. Не можеме да веруваме дека починал, голема тага за сите што го познаваа. Имаше толку светол дух, секогаш подготвен да помогне – велат пријателите на починатиот млад човек.

На мрежите, во коментарите под објавата каде луѓето се збогуваат со младиот човек , еден корисник сподели информација за тоа како се случила трагедијата:

„Приказната е дека отишол во тоалет и кога излегол од камионот не ја повлекол рачната сопирачка и за жал така починал!“,

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде