Што се случува? Малолетник пукал со пиштол во парк

Синоќа бил приведен малолетник од село Патишка река, општина Сопиште,

кој се сомничи дека претходно во парк на подрачје на Чаир испукал неколку проектили од пиштол, од кои два завршиле во станот на С.Е. од Скопје.

Пиштолот бил пронајден и одземен, а лицето било задржано во полициска станица.

По целосно документирање на случајот, ппротив него ќе биде поднесена соодветна пријава.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде