Трагедија: Починато бебе донесено во болницата „8 Септември“во Скопје

Трагична вест ја потресе Македонија.

Починато бебе донесено во болницата „8 Септември“во Скопје

Вчера околу 14.30 часот во Полициската станица Карпош, од Градска општа болница „8 Септември“ било пријавено дека кај нив било донесено починато неколкумесечно бебе од Скопје.

Лекар констатирал смрт, а по наредба на јавен обвинител телото на починатото бебе било дадено на обдукција

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде