„Болката е голема мајко, солзите течат“: Потресни зборови на ќерката на македонската пејачка Атина Апостолова

Денес во својот дом во Скопје била пронајдена почината популарната фолк пејачка Атина Апостолова.

Денес во својот дом во Скопје била пронајдена почината популарната фолк пејачка Атина Апостолова.

Таа во мај требаше да наполни 78 години, а како што откриваат нејзини колеги, неодмна имала здравствена интервенција, но по истата се чувствувала добро. Затоа веста за нејзината смрт ги затекнала.

Кога е приватниот живот во прашање, Атина зад себе ја остави ќерката Жаки Стојановска, која со семејството живее во Гевгелија.

Таа денес по трагичната вест се огласи на својот Фејсбук профил:

-Болката е голема мајко, солзите течат, но ти не напушти. Почивај во мир, легендите никогаш не умираат – објави таа денес на социјалните мрежи.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде