„Ни отиде Тинче, а ни беше како мајка…“ – сестрата Летка со потресни зборови

Тажната вест за порталот „ММС“ ја потврди и нејзината колешка Вики Среброва.

„Замина мојата Тинче. Ја барав денес неколкупати, но не ми се јави. Три часа ја барав. Ми стана сомнително и заминав кај неа дома.

Кога отидов беше затворено, а живее на приземје. Повторно ѝ ѕвонев и не ми се јави, па се јавив кај сестра ѝ, која ме посоветува да одам од задната страна.

Кога отидов погледнав низ прозор, телевизорот работеше, а се’ наместо ѝ стоеше. Се јавив на сестра ѝ и заминав дома.

Подоцна сестра ѝ ми се јави и ми кажа дека брат ѝ морал да го скрши прозорот за да влезат и кога влегле ја нашле почината“, раскажува Среброва за „ММС“.

Познатата пејачка и водителка открива делка неодамна Атина имала операција на срце, но дека се’ поминало во најдобар ред.

ММС разговараше и со нејзината сестра Летка.

„Ни отиде Тинче, а ни беше како мајка. Што навистина се слуучило не знам, бидејќи повикавме и полиција и брза помош. Полицијата пристигна, а во моментов пристигнуваат и лекарите.

Не знам како починала, можеби паднала, бидејќи има малку крв на глава. Најверојатно изгубила свест , низ солзи за ММС кажа нејзината сестра, која чека медицинските лица да кажат официјално од што починала нејзината сестра.

Извор: ММС.мк

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде