Страотни сцени: Се запали градски автобус во Обреновац

Утрово околу 6 часот и 40 минути се запалил автобус во Обреновац, јавуваат граѓани на социјалните мрежи.

„Од Сремчица се ширеше смрдеа на горење, а овде во Обреновац почна да гори. Колку долго само се прашуваме? Утрово околу 6 часот и 40 минути“, напиша авторот на видеото.

Како што може да се види на видеото, патниците го напуштиле возилото.

Граѓаните во коментарите наведуваат дека се работи за автобус на линијата 511 и велат дека се работи за „евтина“ линија.

„Дали некој треба да умре за да се сменат автобусите? Не плаќајте карта во 511“, е еден од коментарите.

Во коментар прашуваат дали се работи за истиот автобус на кој пред два дена беше скршена вратата.

Вчера имаше снимка од паѓање на вратата од автобусот на линијата 511, кој сообраќа од Сремчица до Белград на вода.

Конзорциумот на приватни превозници „Авала бус 500“, одговорен за линијата 511, потоа соопшти дека инцидентот се случил во вторникот и дека вратите биле скршени од патници.

Како што пренесуваат српските медиуми, пожарот настанал кога се запалила гума, а што може да се види на видеото подолу.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде