Тажна вест попладнево ја потресе Македонија: Почина познатата фолк пејачка

Почина македонската фолк пејачка Атина Апостолова.

Веста започна да се шири на социјалните мрежи, а една од оние кои први ја пренесоа беше нејзината долгогодишна блиска пријателка Вики Среброва.

Како што пренесуваат дел од медиумите таа починала изненадно и во овој момент во нејзиниот дом има присуство на полиција и брза помош.

Инаку таа неодамна направила и операција на срцето, но се поминало во најдобар ред.

Нема кој не ја знае Атина Апостолова и нејзините безвременски хитови: „Ако грешам грешна да сум јас“, „Пејте, пејте еј, мераклии“, „Усни румени“,„Цела вечер ќе ти пеам, а ти крши чаши“, „Верувај ми“…

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде