ТРАГЕДИЈА: Млад водител ненадејно почина на 32-годишна возраст

Шкотскиот водител Ник Шеридан, инаку водител на Би-Би-Си, почина на 32-годишна возраст, објави познатата телевизија.

Сè уште не е објавена причина за ненадејната смрт.

Многу колеги се простија и од Шеридан, кој ќе остане запаметен како „многу талентиран“, вклучувајќи го и шефот за вести на Би-би-си во Шкотска, Гери Смит.

Изјавата на Смит, објавена на социјалните мрежи денеска (четврток, 7 март), гласи:

„Ужаснати сме кога ја слушнавме веста дека нашиот колега и пријател Ник Шеридан починал. Ник беше прекрасен колега.

Тој беше исклучително талентиран новинар, водител и писател – и еден од оние ретки луѓе кои ги разубавуваат животите на сите околу него.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде