Вечерва драма во „Се или нешто“: Милионот не беше отворен до самиот крај – еве што се случи

Квиз шоуто „Се или нешто“ долги години се емитува на малите екрани, а верните и бројни гледачи на популарната игра со банкарот, може да уживаат во доста интересни епизоди и натпреварувачи.

Така беше и вечерва. Натпреварувачот до самиот крај не го отвори милионот, но заработи само 55.000 денари.

Тој ја прифати понудата од банкарот многу порано, а во последната рунда банкарот имаше понуда од 350.000 денари.

Уште на самиот почеток од играта кажа дека ќе го чува бројот 6 до самиот крај на емисијата, но не беше доволно храбар да оди до крај.

На крајот си замина дома со само 55.000 денари.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде