ВИДЕО Силно невреме со врнежи од град го погодија овој македонски град

Силно невреме проследено со град доцна претпладнево го зафати регионот на Гевгелија.

Според фотографиите кои може да се најдат на социјалните мрежи, во Мрзенци целата земја е прекриена со мраз од интензивните врнежи на град.

Дополнително ќе се прават премсетки за предизвиканата евентуална штета на земјоделските култури.

Нестабилноста се очекува да продолжи и во попладневните часови, не е исклучена можноста за ретка појава на ситен град.

Во следните денови ќе се задржи променливо облачно време со сончеви периоди и со слаб локален дожд. За време на викендот ќе започне да дува јужен ветер и дневната температура ќе биде во пораст. 

Нестабилно време со нови поинтензивни врнежи проследени со грмежи се очекува во почетокот на следната седмица.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде