23-годишна девојка застрелана во нога среде Башчаршија

Дваесет и тригодишна девојка е ранета денеска во пукотница во центарот на Сараево, а маж на 30 годишна возраст кој отворил оган е уапсен, соопшти полицијата.

Портпаролката на МУП на кантонот Сараево, Мерсиха Новалиќ изјави дека пукањето во Башчаршија се случило во 16 часот и 30 минути.

-Пукањето се случило на раскрсницата на улиците Телали и Сафет-бег Башагиќ во сараевската општина Стари Град.

Рането е женско лице (2001 г.), кое се здобило со повреди на десната потколеница и е пренесено на Клинички Центарот на Универзитетот во Сараево,

каде и е укажана лекарска помош, изјави Мерсиха Новалиќ.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде