Најнова временска прогноза: Доаѓа нов влажен бран – еве кога

Метео прогноза на Славчо Попоски:

Веќе од викендов (кој иако стабилен и претежно сув), сепак нов длабок циклон кој од Атлантикот ќе навлезе во западна Европа, ќе предизвика засилување на јужниот ветер кај нас,

а исто така од југ ќе дојде до продор на топол воздух и позначителен пораст на температурите, од понеделник нови врнежи, грмежи и услови за нови поинтензивни Атмосферски процеси!

Детали околу ова во следните наши метео објави!

Затоа почитувани наши, искористете ги максимално деновите до недела, поради тоа што барем според моменталните следења, следната седмица ќе биде многу нестабилна  и со повеќе врнежи, напиша Попоски во својата нова метео анализа.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде