Полициска акција во Велес, седум лица се уапсени

На 08.03.2024 полициски службеници од Отсек за недозволена трговија со дрога и оружје при СВР-Велес ги лишиле од слобода

К.Ѓ.(22), Л.Б.(19), В.М.(31), Љ.В.(37), М.Ѓ.(29), И.В.(32) и Љ.О.(25) сите од Велес затоа што кај нив биле пронајдени и одземени хашиш, марихуана,

бела прашкаста материја, бела грутчеста материја и таблета, а И.В. и Љ.О. биле затекнати како продаваат дрога на лица од Велес.

Известен бил јавен обвинител и по целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде