Страотна сообраќајка ја потресе Македонија: Четири деца под 18 се повредени и пренесени во болница

Страотна сообраќајка ја потресе Македонија: Четири деца под 18 се повредени и пренесени во болница

На 08.03.2024 во 20.30 часот било пријавено дека на локалниот пат с.Долно Палчиште-Тетово патничко моторно возило „пежо“ со тетовски регистарски ознаки,

управувано од малолетник од с.Долно Палчиште, излетало надвор од патот и удрило во ѕид.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот и малолетен сопатник, а со телесни повреди се здобиле уште двајца малолетни сопатници, констатирани во Клиничката болница Тетово.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Тетово.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде