Страотна сообраќајка кај Гевгелија

Србин со „бмв“ вчера се забил во бензиска пумпа на автопатот „Пријателство“ во близина на Гевгелија.

За среќа нема повредени иако возилото е целосно „уништено“ пишува Слободен печат.

Како што информира МВР, несреќата се случила вчера наутро околу 11 часот на делницата од клучка Прдејци до клучка Гевгелија.

„Српскиот државјанин А.Д.(45) управувајќи патничко возило „бмв“ со српски национални ознаки изгубил контрола над возилото и удрил во метални јарболи од бензинската пумпа.

Во незгодата повредени лица нема, а увид на местото извршила екипа на Полициската станица Гевгелија“, се вели во соопштението на МВР.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде